اخبار برگزیده

بانوی صورت پشمالو!

وقتی «آنی جونز» متولد شد همه تعجب د چون تا آن زمان نوزادی مثل او را ندیده بودند، نوزادی که صورتش پوشیده از مو بود.

برترین مجله اینترنتی ایران

همشهری سرنخ: وقتی «آنی جونز» متولد شد همه تعجب د چون تا آن زمان نوزادی مثل او را ندیده بودند، نوزادی که صورتش پوشیده از مو بود.

در ابتدا بسیاری گمان می د که خیلی زود موهای صورت نوزاد می ریزد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه با گذشت زمان، صورت کودک پشمالوتر شد و همین مسئله باعث شد تا آنی جونز تبدیل به یکی از مشهورترین شخصیت های عجیب در تاریخ سیرک شود.
بانوی صورت پشمالو
تولد یک انسان عجیب

آنی جونز چهاردهم جولای 1865 در ویرجینیای آمریکا متولد شد، نوزادی که در خانواده جنز به دنیا آمده بود بسیار پشمالو بود و به هیچ عنوان طبیعی به نظر نمی رسید.

لپ های آنی پوشیده از موهای ضخیم بود به طوری که وقتی پدر و مادرش او را دیدند به وحشت افتادند. هر چند نوزاد تازه متولد شده عجیب به نظر می رسید و هیچ یک از اعضای خانواده دوست نداشت به او نزدیک شود اما طولی نکشید که این کودک مورد توجه صاحب یکی از معروفترین سیرک های آن زمان یعنی «پی تی بارتوم» قرار گرفت. این توجه برای خانواده جونز هم چندان بد نبود و وضع زندگی آنها را تا حدودی بهبود داد.
آنی 9 ماه بیشتر نداشت که والدینش او را در ازای دریافت حقوق هفتگی 150 دلار به سیرک بارنوم سپردند.

آنی به نام «کودک پشمالو» مشهور شده بود. مردم درباره صورت پشمالوی آنی نظریه های مختلفی ارائه می د و عجیب ترین آنها این بود که چون این دختربچه در ساعت 25:25 متولد شده، صورتش پوشیده از مو است.

پس از موفقیت آمیز بودن اولین نمایش ها، بارنوم به مادر آنی پیشنهاد داد تا یک قرارداد سه ساله با همان حقوق پیشین امضا کنند. خانم جونز این پیشنهاد را با کمال میل قبول کرد و به این ترتیب همراه دختر خود به نیویورک رفت تا در آنجا زندگی کند.

در اولین سال قرارداد حادثه غیرمنتظره ای در خانواده جونز رخ داد که باعث شد مادر آنی به ویرجینیا برگردد. او دخترش را به یک ندیمه سپرد و خودش به ویرجینیا برگشت.

در همین زمان بود که آنی توسط یک جمجمه شناس ربوده شد. کودک ربا قصد داشت کودک عجیب را در نمایش های خصوصی نشان دهد، خوشبختانه طولی نکشید که محل کودک ربا شناسایی شد.

ولی نکته جنجالی ماجرا این بود که مرد کودک ربا ادعا کرد که آنی فرزند خود اوست، به این ترتیب پرونده به دادگاه کشیده شد و تا زمان جلسه دادگاه، کودک صورت پشمالو را دور از همه نگه داشتند.

روز دادگاه وقتی آنی وارد اتاق شد مستقیم به سمت پدر و مادر خود رفت و در آنجا بود که معلوم شد دخترک دزدیده شده است، بعد از آن بود که مادر آنی ترجیح داد شخصا مراقب دخترش باشد.

بانوی صورت پشمالو

همسفر سیرک بارنوم


آنی وقتی به سن پنج سالگی رسید صورتش شروع به درآوردن ریش کرد و از آن موقع به بعد بود که به «دختر ریشو» معروف شد. او مدت زمان طولانی از عمرش را در سفرهای نمایشی گذراند و نه تنهاب رای سیرک بارنوم، بلکه برای سیرک های مشهور دیگر نیز برنامه اجرا کرد و حتی در موزه های مختلف هم نمایش می داد.

وقتی این کودک بزرگتر شد نه تنها ریش های صورتش توجه همه را به خودش جلب می کرد بلکه موهایش هم بر عجیب بودن او افزود. او دیگر به بانوی ریش دار معروف شده بود. وی موهایی به بلندی یک متر و 82 سانتیمتر داشت و همین باعث می شد تا بیشتر مورد توجه سیرک دارها قرار بگیرد.

دختر ریشو بسیار با اراده بود و تصمیم نداشت که فقط ظاهر او باعث توجه مردم باشد برای همین وی تصمیم گرفت استعداد خود را در موسیقی بسنجد و نواختن چند ابزار موسیقی را هم یاد گرفت تا در نمایش هایش، هر چه بیشتر استعداد خود را به رخ تماشاچی ها بکشد.

ازدواج دختر صورت پشمالو


آنی 16 ساله بود که با مردی به نام «ریچارد الیوت» ازدواج کرد. الیوت هم در سیرک کار می کرد و مجری مشهور و سرشناسی بود.

این ازدواج 15 سال بیشتر طول نکشید و بعد از این مدت آنها از یکدیگر جدا شدند. پس از مدتی آنی با مجری دیگری به نام «ویلیام دوناوان» آشنا شد. پس از ازدواج، آنها تصمیم گرفتند به طور مستقل از سیرک ها کار کنند و به این ترتیب یک تور نمایشی دو نفره در اروپا به راه انداختند که آنی در آن برنامه اجرا می کردو دوناوان هم مجری برنامه های همسرش بود.

آنها زوج خوشبختی به شمار می رفتند اما متاسفانه دوناوان به طور ناگهانی از دنیا رفت و آنی را تنها گذاشت. آنی که از مرگ ناگهانی شوهرش سردرگم شده بود و نمی دانست باید چه کار کند فورا با مدیر سیرک بارنوم تماس گرفت و او پذیرفت که دختر ریشو دوباره به سیرک بازگردد.

آنی باهوش


برخلاف بسیاری از افراد عجیب و غریبی که آن روزها در سیرک کار می د و همه درآمد خود را صرف مخارج بیهوده می د، آنی سرمایه گذار باهوشی بود. 

او درآمد خود را در بانک پس انداز می کرد تا اگر یک روز ریش های صورتش دیگر درنیامد بتواند با پولی که پس انداز کرده، مخارج زندگی اش را تامین کند، هر چند او نتوانست از پس اندازی که کرده بود لذت چندانی ببرد. او در سال 1902 همراه سیرک بارنوم به فرانسه رفت و در آنجا بود که علائم بیماری سل در وی پدیدار شد. 

آنی از سیرک جدا شد و به خانه مادری اش که آپارتمانی در خیابان «کورنیلا بروکلین» بود بازگشت. پدر آنی سال ها پیش مرده بود و مادرش با مردی به نام پوگ ازدواج کرده بود. پوگ با وجود اینکه ناپدری آنی بود از او به بهترین شکل ممکن پرستاری کرد تا شاید بانوی ریش دار بهبود یابد اما وی در 22 اکتبر 1902 در سن 37 سالگی از دنیا رفت.


بانوی صورت پشمالو!

ارایش ابرو تالابدانستنی‌ های جالب به صورت عکس (5) · عکس های مسابقه بهترین شکل ابرو متناسب با نوع صورت · آموزش برداشتن تصاویر جالب و دیدنی از ساختمان پشمالو · نقاشی های ترکیبی و طنز با اشیا (عکس طنز) عکس های این بانوی بازیگر در شمال کشور  اداره فرهنگ وارشاد اسلامي نيشابور است که امسال به صورت هماهنگ در نقاط مختلف این شهرستان برگزار می‌شودو مصوب شد در آمده و آنها برای تقاضای باران باید به شیطونه کوه محل زندگی دیو پشمالو بروند و همزمان با اعیاد رجبیه نمایشگاه نقاشي « گل بهار » آثار بانوي هنرمند نيشابوري  میگنا دخترانِ پسر، پسرانِ دختر!برگزاری امتحانات پایه نهم و دهم به صورت هماهنگ استانی پس بیهوده اتاق پسرتان را از خرس های پشمالو پر نکنید رفتن سراغ آرایش و تلاش برای شبیه تر شدن به بانوی اول زندگی اش رفتاری است که از برخی پسربچه ها سرمی زند اما اگر شما چنین 

بانوی صورت پشمالو!

بانوی صورت پشمالو!

 

میگنا - دخترانِ پسر، پسرانِ دختر!

لغتنامه تخصصی پترونتداده‌ شده‌ كليسا يا محراب‌ كليسايي‌ كه‌ به‌ مريم‌ باكره‌ تخصيص‌ : Lady Chapel عيد مخصوص‌ (suonigunal) كركدار، پشمالو: Lanuginose صورت‌ جمع‌ كلمه‌ fael: Leaves سرزمین آدم‌برفی‌ها راسخون12 مارس 2016 بانوی قهرمانی که پس از شهادت امام حسین(ع) تبیین ادامه بر وجود انسان‌هایی با بدنی پوشیده از موهای قرمز رنگ به صورت تکی یا گله‌ای یافت شده است صبح روز بعد، مردم روستا با فریاد موجودی پشمالو و شبیه انسان که به زین اسب 

لغتنامه تخصصی - پترونت

مطالب خواندنی و جالب کهعکس های جالب از عجیب ترین نقاشی ها روی صورت · نمونه کارت پستال های ولنتاین سال 2014 میلادی · بوسه بر آب شاهکار بی نظیر عکاس انگلیسی+عکس · عکس هایی از   نور جهان کے گیت ڈون لوڈ خبر ایرونیبانوی بدمینتون‌باز ایران در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی توانست رده خود را به زیر 100 گربه های پشمالو ، پشمالو ترین گربه ها در جهان را ببینید : گربه های زیادی در جهان/ +دو شناور آمريکايي که عصر ديروز به صورت غير قانوني وارد آب هاي ايران در  يک گزارش کوتاه تئاتري weblog Invidual Archive12 جولای 2004 لذا به اين بهانه ، بنظرم رسيد به صورت اجمالي فهرست ناقصي ازنام وآثار هنرمنداني که طي سالهاي گذشته 1376 بانو آئويي 1377 گوريل پشمالوبخش ویژه هابیت آردا، دنیای تالکین10 ژانويه 2013 آنها پاهایی پشمالو دارند و کف پای آنها چنان ضخیم است که برای راه رفتن تحقیق کردم فقط چیزى که متوجه نشدم این بود که چرا گندالف سفید فرودو بانو گلدریل و … به صورت خودکار کلمات فینگلیش را به فارسی تبدیل کن چطورمردن جهان درسریال نبردگلها خبر ایرونیبانوی بدمینتون‌باز ایران در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی توانست رده خود را به زیر 100 گربه های پشمالو ، پشمالو ترین گربه ها در جهان را ببینید : گربه های زیادی در جهان/ +دو شناور آمريکايي که عصر ديروز به صورت غير قانوني وارد آب هاي ايران در 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها